باغ میراکل دبی

معرفی:باغ معجزه دبی یکی از جاذبه های گردشگری دبی میباشد.باغ گل معجزه ی دبی یکی از بزرگترین باغ های گل در کره زمین محسوب می شود و در زمینه گل آرایی توانسته دو رکورد در گینس به ثبت برساند.در کنار باغ گل معجزه ی دبی یک باغ پروانه بزرگی هم وجود دارد که از برترین باغ های پروانه جهان است و در آن می توانید هزاران گونه مختلف پروانه را ببینید.در سال 2013همزمان با 14 فوریه (روز عشق) باغ گل معجزه ی دبی افتتاح شد و نامش با عنوان بزرگترین باغ گل طبیعی دنیا بر سر زبان ها افتاد. این باغ توانست در مراسم افتتاحیه اش (به مدت 1 ماه) پذیرای 2.000.000 بازدید کننده باشد.جالب است بدانید حدودا 11 میلیون دلار تنها هزینه صرف کاشت و ساخت این بخش از باغ گل میراکل شده است و بنابراین باید مکانی فوق العاده دیدنی برای شما گردشگران تور دبی باشد و اینکه توجه داشته باشید که گیاهان دارویی جالبی هم در این باغ وجود دارند که از 200 کشور جمع آوری شده و در معرض عموم مردم و بازدید کنندگان قرار داده شده است.بهترین زمان بازدید از باغ معجزه ی دبی بهار و زمستان است.سال 205 در این مجموعه تصمیم گرفتند که قسمتی را در حدود 1800 مترمربع به پروانه ها اختصاص دهند. این بخش که به صورت دایره ای و سه بعدی ساخته شد سرپوشیده است تا پروانه ها در کل محوطه ی باغ پراکنده نشوند. جالب است بدانید که پروانه هایی که در این باغ پرواز می کنند از 26 ناحیه مختلف جهان جمع آوری شده اند و در حدود 15000 گونه مختلف هستند. برای اینکه بازدیدکنندگان باعث آزار پروانه ها نشوند در هر بار بازدید تنها 300 نفر اجازه ورود به محوطه ی باغ را دارند.

باغ میراکل دبی

فضایی جذاب و پر زرق و برق که به نام دهکده ی معطر هم باغ گل معجزه ی دبی وجود دارد که 10 خانه و یک کاخ بزرگ را گل آرایی کرده اند و بازدید هنگام بازدید از آن احساس می کنند وارد بهشت شده اند.در باغ گل معجزه ی دبی بخشی به نام باغ بین المللی وجود دارد که در تندیس هایی از برترین معرف های سرزمین های مختلف را گل آرایی کرده و جذابی خاصی به آن بخشیده اند. در باغ گل معجزه ی دبی دریاچه ای ساخته شده که قایق هایی گل کاری شده در آن لنگر انداخته اند.برای اولین بار در دبی، یک ساعت گل آرایی شده در باغ میراکل شکل گرفت. این ساعت تماما با گیاهان و گل های واقعی ساخته شده است و حدود 13 متر قطر دارد. یک خانه کوچک پرنده نیز بر بالای این ساعت تعبیه شده است که هر 15 دقیقه یک بار صدای آن به گوش می رسد.

باغ میراکل دبی

در باغ گل معجزه ی دبی یک طاووس رنگارنگ وجود دارد که دم آن حدود 12 قطر دارد و طول آن 13 متر است، این طاووس ها از گل های رنگارنگ درست شده اند و بر روی زمینی سبز قرار دارند.با توجه به این که باغ گل معجزه ی دبی در روز عشق افتتاح شده یک عدد خرس تدی و شکلات گل آرایی شده که توجه همه را به خود جلب میکند.

باغ میراکل دبی

ساعت کاری:باغ میراکل از ساعت 9 صبح تا 21 شب باز میباشد.در روز های تعطیل تا 23 و در فصل های پاییز و تابستان تعطیل میباشد.تنها فصل بازدید از این باغ بهار و زمستان میباشد.

باغ میراکل دبی

موقعیت مکانی:امارات متحده عربی، دبی، منطقه دبی لند، خیابان آل بارشا جنوبی 3 ، باغ گل دبی

باغ میراکل دبی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید